top of page

Multifokální (progresivní) brýlové čočky

Pokud jsou multifokály zhotoveny správně, na základě přesného měření, poskytují nositeli komfort ostrého vidění na všechny vzdálenosti. Můžete s nimi psát, pracovat u počítače či v dílně, sportovat, řídit, anebo se kochat vzdálenými horizonty na výletech. Stačí jedny brýle na všechny vzdálenosti. 

 

Zhotovení multifokálních brýlových čoček tak, aby svému nositeli přinášely komfort a jistotu při každodenním nošení, vyžaduje specifické vybavení, erudovaný personál a především individuální přístup.

Bohužel se kolem multifokálů rozšířilo mnoho mýtů, které odrazují od jejich vyzkoušení mnoho lidí. Více o nejčastějších mýtech naleznete zde.

Jsme certifikovaní specialisté na zhotovování individuálních multifokálních brýlí. Dodáváme výhradně vysoce kvalitní multifokální skla Essilor a Rodenstock.

Naše ordinace disponuje moderními měřícími přístroji, vyvinutými speciálně pro tento účel. Tyto přístroje nám pomáhají precizně stanovit nejen správnou pozici optických středů čočky, ale i údaje o vzdálenosti skla od očí, či náklonu a prohnutí obruby. Zároveň díky nim dovedeme zvolit odpovídající typ multifokálů, který bude nejlépe vyhovovat danému klientovi.

Díky našemu vybavení můžeme u klienta analyzovat navyklé pohyby očí a hlavy v různých situacích.

Získaná data nám umožňují vyhotovit multifokální brýle špičkové kvality. Takové, u nichž nedochází k obtížím typickým pro mutlifokály vyrobené nekvalitně, nebo na základě nepřesných měření (bolesti hlavy, neostré vidění).

bottom of page